Ogłoszenia Biura Nieruchomości, Szczecin, Jagiellońska 35 - WGN

1 ofert

Szukasz nieruchomości w tej okolicy?

Zapisz się na powiadomienia spełniające Twoje kryteria

wgn

Nieruchomości komercyjne na sprzedaż stanowią bardzo specyficzny rodzaj kupowanych lokali użytkowych. W związku z czym nim zdecydujemy się wystawić posiadane przez nas lokum na sprzedaż lub kupić tego rodzaju nieruchomość, powinniśmy poznać najważniejsze kwestie, związane z tym tematem. Warto między innymi umieć szacować rentowność tych lokali, orientować się w ich cenach i wiedzieć, jakiego rodzaju aspekty będą najważniejsze pod kątem opłacalności danej inwestycji.

Ogólne informacje na temat rynku nieruchomości komercyjnych na sprzedaż w Polsce

Nieruchomości komercyjne, coraz częściej wystawiane na sprzedaż, to lokale, które są przeznaczone do prowadzenia różnego rodzaju działalności gospodarczych. Można do nich zaliczyć biurowce, hale i magazyny, sklepy i pawilony, budynki przemysłowe. W Polsce rynek lokali użytkowych cieszy się coraz większą popularnością. Dobrą koniunkturę zapewniają mu między innymi niskie podatki pobierane przy sprzedaży takich lokali, które wynoszą zaledwie 4,28% wartości całej transakcji. Polska stanowi w tej dziedzinie jedno z państw o najniższym opodatkowaniu, plasując się według rankingów na 3 miejscu po Cyprze i Rumunii. Wpływa na to ma przede wszystkim dosyć niska wysokość podatku dochodowego. Jednakże w największym stopniu przyczynia się do tego to, że podatek VAT pobierany przy okazji inwestycji komercyjnych jest zwracany, a osoba wynajmująca zazwyczaj może go odliczyć od wynajmu. Rejony kraju, w których inwestowanie w tego rodzaju lokale jest najbardziej opłacalne, to okolice dużych aglomeracji, szczególnie obręb Warszawy.

Kiedy warto się zdecydować na zakup?

Na rynku nieruchomości dosyć powszechną praktyką jest wynajem lokali usługowych. Niewielu ludzi zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że w dłuższej perspektywie tego rodzaju działanie nie jest opłacalne. Obecne warunki kredytowania sprawiają, że wysokość comiesięcznej raty potrafi wynieść znacznie mniej niż koszt wynajmu danego lokalu. Niezależnie od sytuacji zawsze najwygodniej byłoby dokonywać zakupu nieruchomości za gotówkę, jednak nie zawsze dysponujemy taką ilością pieniędzy. W związku z tym możemy wówczas skorzystać z możliwości zaciągnięcia kredytu. Do wyboru w tym zakresie jest kilka różnych opcji, między innymi kredyt inwestycyjny, dla którego zabezpieczenie stanowi kupowany przez nas lokal. Jednak w praktyce raczej nigdy uzyskanie tego rodzaju kredytu nie jest łatwe. Co więcej, umowy kredytowe są długie i zawiłe, a przeciętny Kowalski ma często wiele trudności z ich zrozumieniem. Warto wtedy zasięgnąć pomocy specjalistów, gdyż kupowanie przestrzeni usługowej na kredyt wciąż się opłaca, trzeba jedynie dobrze się do tego przygotować i odnaleźć najkorzystniejszą dla nas ofertę kredytową. Inwestycja w jakiekolwiek nieruchomości w czasie, gdy depozyty bankowe są nisko oprocentowane, stanowi jedną z niewielu możliwości na osiąganie godziwych zysków. Tym samym stale wzrasta zainteresowanie inwestorów zakupem lokali użytkowych. Dzięki coraz większej liczbie agencji nieruchomości inwestorzy mogą coraz łatwiej poruszać się po rynku mieszkaniowym. Jednakże zakup lokali użytkowych wymaga lepszej znajomości lokalnego rynku, wiedzy na temat aktualnych trendów i umiejętności analizy danej oferty niż w wypadku zakupu lokalu mieszkaniowego.

Czy inwestycja w nieruchomości komercyjne na sprzedaż jest opłacalna?

Pytanie o to, czy warto zainwestować w nieruchomość komercyjną na sprzedaż, z pewnością zadaje sobie wiele osób, które stoją przed wyborem lokalu, przeznaczonego na inwestycje. Niektórzy decyzję o zakupie poprzedzają wyborem biznesu, który chcieliby w nim prowadzić. Inni natomiast zaczynają od wybrania konkretnego lokalu, aby później odnaleźć sposób na jego jak najlepsze zagospodarowanie. Każde z tych rozwiązań ma pewne wady i zalety, jednak kupując lokal pod konkretną inwestycję możemy poczynić przy tym większe oszczędności i sprawić, że nasz zakup będzie bardziej przemyślany. Jeśli mamy w planach prowadzenie działalności w danym miejscu przez długie lata, z pewnością kupno lokalu na własność będzie pod wieloma względami korzystniejsze niż jego wynajem. Pomijając kwestię wysokich comiesięcznych opłat w postaci czynszu, nie będziemy musieli wówczas martwić się o możliwość utraty dobrej lokalizacji. Ponadto jeśli nie chcemy, aby okazało się, że nasza inwestycja jest zupełnie nieopłacalna, możemy najpierw spróbować wynająć daną nieruchomość, a po kilku miesiącach, gdy już ją sprawdzimy zdecydować się na jej zakup.

Lokalizacja ma znaczenie!

Tak naprawdę lokalizacja odgrywa ogromną rolę przy zakupie jakiejkolwiek nieruchomości. Jednakże w prowadzeniu różnego rodzaju biznesów jest ona często wręcz decydująca. Powszechnie wiadomo przecież, że to, czy umiejscowienie danego sklepu czy restauracji będzie dobre, bezpośrednio oddziałuje na sukces lub porażkę konkretnego przedsięwzięcia. Jednak np. to, że niektóre miejsca mogą nie nadawać się do prowadzenia restauracji, nie oznacza, że nie sprawdzą się idealnie na otworzenie biznesu w zupełnie innej branży. Możliwości biznesowe danej lokalizacji są w dużej mierze zależne od tego, kto zamieszkuje jej okolicę i jakiego rodzaju działalności już prosperują na jej terenie.

Z pewnością lokalizacja danej nieruchomości komercyjnej należy do jednych z najważniejszych czynników, wpływających na decyzję zakupową inwestora. Co za tym idzie, przed dokonaniem zakupu warto dokładnie przyjrzeć się najbliższemu sąsiedztwu danego miejsca, potrzebom, mieszkających w okolicy ludzi i własnym predyspozycjom. Wszystko to powinno sprawić, że wybrany przez nas lokal użytkowy będzie miał nie tylko atrakcyjne położenie, ale także w pełni sprosta naszym wszelkim wymaganiom, a nasza działalność dzięki temu będzie się dobrze rozwijać.

Czy nieruchomości komercyjne na sprzedaż lepiej przeznaczyć na własny biznes, czy pod wynajem?

Zdecydowaną większość nieruchomości komercyjnych na sprzedaż kupuje się z myślą o różnego rodzaju inwestycjach. Kupujący robią to celem ulokowania części swojego majątku w nieruchomość na wynajem, która w przyszłości ma im generować przychody. Lokal, który decydują się zakupić, oceniają głównie pod względem tego, jak szybko i w jakiej cenie będą mogli go wynajmować. Po stronie sprzedającego leży zatem przygotowanie tego rodzaju informacji na temat danej nieruchomości, natomiast kupujący powinien posiadać jakiekolwiek pojęcie na temat stawek ceny wynajmu w okolicy, która go interesuje.

Zdecydowanie mniej osób decyduje się na kupno lokalu, który ma służyć jako miejsce prowadzenia ich własnej działalności. Taki klient będzie na pewno znacznie bardziej dociekliwy, gdyż decydując się na zakup danego lokalu pod własny biznes, z pewnością wiąże z nim poważne plany. W związku z tym na pewno będzie go interesowało wiele różnych kwestii, w tym między innymi to, czy w budynku jest niezależna wentylacja, czy może on służyć do prowadzenia restauracji, jaką wysokość mają poszczególne pomieszczenia i wiele innych spraw technicznych.

To, czy po zakupie tego rodzaju nieruchomości, zdecydujemy się na jej wynajem, czy też przeznaczymy ją pod własny biznes zależy przede wszystkim od naszych planów. Jeśli chcemy otworzyć własną działalność, możemy pokusić się o takie rozwiązanie. Jest ono korzystne, szczególnie w dłuższej perspektywie czasowej, pozwalając nam na znaczne oszczędności comiesięcznych kosztów firmy. Niekiedy jednak nasze przychody są na tyle duże, że zależy nam na tym, aby generowane przez nasze przedsiębiorstwo koszty były jak najwyższe. W oczach takiego biznesmena zakup nieruchomości komercyjnej może wcale nie wydawać się korzystny. Z kolei wynajem takiego lokalu praktycznie zawsze będzie się opłacał, a co więcej nie wymaga dużego nakładu naszej pracy, wystarczy jedynie, że co jakiś czas będziemy doglądać wynajmowane przez nas miejsce. Z pewnością niezależnie od tego, na co się zdecydujemy – wynajem, czy prowadzenie własnej działalności – zalety posiadania lokalu użytkowego na własność przeważają nad wadami wyboru takiej lokaty, posiadanego przez nas majątku.

Zalety i wady inwestowania w lokale użytkowe

Inwestowanie w różnego rodzaju nieruchomości komercyjne może nam przynieść naprawdę liczne korzyści, w tym między innymi:

  • znacznie wyższe stopy zwrotu z inwestycji w tego rodzaju kapitał niż w wypadku różnorakich lokat czy obligacji;
  • większe możliwości egzekwowania środków należnych za wynajem (w myśl prawa lokalowo-mieszkaniowego chroniony jest przede wszystkim jego najemca, ale inaczej wygląda to w wypadku umów lokalowych, zawieranych pomiędzy firmami);
  • zwiększona troska najemcy o dany lokal użytkowy w związku z tym, że stanowi on wizytówkę jego firmy;
  • możliwość zaciągnięcia kredytu o niższym oprocentowaniu niż w przypadku kredytu hipotecznego (w kwestii, gdy kupujemy wybraną nieruchomość na kredyt);
  • oszczędności w comiesięcznych kosztach prowadzenia naszej działalności, jeśli daną nieruchomość przeznaczymy do realizacji naszego biznesu (dzięki czemu więcej przychodów z prowadzonego przez Ciebie biznesu pozostaje w Twojej kieszeni).

Do wad tak naprawdę należy jedynie możliwość zakupienia lokalu, który nie będzie atrakcyjny dla najemców ani odpowiedni do prowadzenia własnego biznesu. Jednakże właśnie po to przed dokonaniem decyzji o zakupie powinniśmy dokładnie poznać wszystkie aspekty związane z daną inwestycją. W taki sposób zniwelujemy prawdopodobieństwo zaistnienia tego rodzaju sytuacji praktycznie do minimum.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty nieruchomości komercyjnych na sprzedaż?

Zalety zdecydowanie przeważają nad wadami prowadzenia inwestycji finansowych w postaci inwestycji różnego rodzaju nieruchomości komercyjne. Jednakże, jak już wspomniano, tego rodzaju przedsięwzięcie wymaga przede wszystkim odpowiedniego przygotowania. Co za tym idzie, przed kupnem danego lokalu użytkowego warto znaleźć jak najlepsze biuro obrotu nieruchomościami, które sprawnie pomoże nam w przeprowadzeniu, satysfakcjonującej nas transakcji.

Poznaj WGN

Wielka Giełda Nieruchomości to marka, na rzecz której pracuje więcej niż 500 doświadczonych agentów sprzedaży nieruchomości, analityków, rzeczoznawców, prawników i specjalistów w kwestii inwestycji, finansów oraz różnego rodzaju przedsięwzięć deweloperskich. Firma posiada ponad 80 placówek znajdujących się nie tylko na terytorium Polski, ale również poza jej granicami. Dotychczas udało się jej już przeprowadzić więcej niż 150 000 różnorakich transakcji, zarówno na terenie naszego kraju, jak też na całym świecie dla około 1/4 miliona klientów. Jedynie w 2017 roku udało się zrealizować ponad 7200 różnych transakcji i łącznie pośredniczyć w sprzedaży różnego rodzaju lokali o wartości prawie dwóch miliardów złotych. Przedsiębiorstwu udało się zyskać zdecydowaną przewagę na rynku obrotu nieruchomościami, dzięki kompleksowej obsłudze swoich klientów oraz udzielaniu porad kredytowych.

Korzystanie z usług Wielkiej Giełdy Nieruchomości to gwarancja sukcesu sprzedaży między innymi dzięki:

  • niemalże 30-letniemu doświadczeniu;
  • możliwości pozyskania specjalistycznej porady na każdym etapie realizacji danej transakcji;
  • przeprowadzaniu wiarygodnych analiz rynkowych;
  • dostępowi do wiedzy na temat obecnych trendów na rynkach lokalnych, krajowym oraz międzynarodowym;
  • możliwości prowadzenia wielopłaszczyznowej promocji danej nieruchomości dzięki obecności na więcej niż 100 różnych portalach internetowych oraz na łamach trzech własnych czasopism;
  • skorzystaniu z fachowego poradnictwa finansowego i możliwości uzyskania kredytu przez współpracę WGN z różnymi bankami w kwestii kredytowania danego zakupu;
  • jak najbardziej indywidualnemu podejściu do każdego klienta z możliwością wyboru jak najlepszej i w pełni dostosowanej do niego oferty;
  • udzielaniu wsparcia w trakcie prowadzenia negocjacji do zawieranej umowy.

W związku z powyższym można stwierdzić, że WGN dzięki zatrudnianym specjalistom z różnych branż w zakresie obrotu lokalami użytkowymi cechuje przede wszystkim fachowość, profesjonalizm i udzielanie bardzo rzetelnych informacji. Za pośrednictwem biura można dokonać zakupu lokali z następujących segmentów:

  • mieszkalnych i apartamentowych;
  • komercyjnych i przemysłowych, w obrocie których WGN jest absolutnym liderem w Polsce;
  • kompleksowej obsługi różnego rodzaju inwestycji deweloperskich.

Skorzystanie z szerokiej oferty WGN to także pewność pełnej i satysfakcjonującej nas obsługi ze strony deweloperów, począwszy od doradzania w trakcie etapu projektowego przez jego realizowanie aż po prowadzenie szeroko-zakrojonej reklamy i finalizację danej transakcji. Profesjonalizm biura i niezmiernie wysoki standard świadczonych usług jest zagwarantowany między innymi przez Znak Jakości ZJ WGN i certyfikat jakości ISO 9001. Jednakże o solidności marki najlepiej świadczą dobre opinie wystawiane przez korzystających z jej usług klientów. Tym samym kupno jakiejkolwiek nieruchomości komercyjnej dostępnej na naszej stronie internetowej z pewnością przyniesie Ci wiele korzyści. Zatem jeśli jesteś zainteresowany zakupem różnego rodzaju lokali użytkowych, niezależnie od lokalizacji, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu z jednym z zatrudnianych przez nas przedstawicieli, pracującym w Twojej najbliższej okolicy.

Oceń nasz serwis

średnia ocen: 4,5

Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)

| Polityka Cookies